Logo

VYDRETÉ VÍŤAZSTVO A NAŠA SÉRIA POKRAČUJE

3.3.2024 14:55
PDBASKET

Po 36 dňoch naspäť doma, po troch týždňoch naspäť v zápasovom kolotoči. Sobotný večer bol pre nás návratom do súťažného diania a podľa očakávania nám nejaký čas trvalo, kým sme sa dostali do správnej prevádzkovej teploty. 

Po sľubnom úvode prišiel útlm v závere prvej štvrtiny a najmä v druhej desaťminútovke. Spišiaci dobre bránili a premieňali svoje strely, my sme sa naopak nedokázali presadiť a v jednej chvíli sme prehrávali aj o 13 bodov. Pred polčasovou sirénou sa nám ešte podarilo znížiť manko na 9 bodov a s tým sme išli do šatne.

V druhom polčase sa nám podarilo vrátiť ku hre, ktorá nás zdobila v predošlom období. Už v 3. štvrtine sme sa dotiahli na súpera a pred poslednou časťou hry bolo skóre 55:55.

V záverečnej štvrtine to bol výborný basketbalový súboj a súper nám nič nedaroval zadarmo. Rozumnou hrou v útoku a zlepšenou obranou sme však dokráčali k vydretému víťazstvo, ako to zhodnotil aj hlavný tréner Saša Jankovič. Vyjadrenia trénerov a hráčov nájdete nižšie.

Najbližšie sa doma znova predstavíme v stredu 13. marca o 19:00, kedy privítame lídra tabuľky a úradujúceho majstra, Patriotov Levice.

BC Prievidza – Spišskí Rytieri 77:71 (20:21, 14:22, 21:12, 22:16)

Prievidza: Taylor 24, Jackson 21, Rhodes 10, Kincel a Milner po 6 (Belikov 5, Lukáč 3, Bolek 2)

Rytieri: Pipkins 15, Hlivák 9, Fusek 7, Mrviš 6, Harris 5 (Reeves 16, Juríček 9, Antoni 4)

TH: 18/14 – 16/11, Fauly: 18 - 20, Trojky: 9 - 10, Rozhodovali: Zubák, Ženiš, Karnay


Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Gratulujem našim chlapcom, je to vydreté víťazstvo. Bolo vidno, že sme tri týždne neboli v zápasovom procese. Tak, ako som aj hovoril pred zápasom, bude trvať nejaký čas pokiaľ, prídeme späť na našu vlnu, na tie veci, ktoré sme robili predtým. Samozrejme, Spišská má výborný tím, je to ašpirant na titul, takže aj ich kvalitou to bolo sťažené. Druhý polčas už vyzeral z nášho pohľadu inak, iná energia, iná obrana, z toho všetko začína. Lepšie sme hrali aj v útoku, viac sme si prihrávali. A aj naši úžasní fanúšikovia nám pomohli dostať sa k tomuto víťazstvu, veľmi si ich podporu vážime a sme šťastní. Ôsme víťazstvo, nesmieme však zastaviť, ideme ďalej."

CJ Jackson, hráč Prievidze: "Energia z hľadiska nám veľmi pomohla, najmä v druhej polovici zápasu. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, keďže Spišská je veľmi dobrý tím, majú dobrých trénerov a poriadne sa na nás pripravili, takže som skutočne rád, že sa nám podarilo získať toto víťazstvo. Musíme v tom len pokračovať."

Teo Hojč, tréner Rytierov: "Veľmi dobre zvládnutý prvý polčas z našej strany. Bohužiaľ, stalo sa to, čo sme nechceli, aby sa stalo, čiže, aby sa Prievidza v druhom polčase rýchlo vrátila do zápasu. To sme dopustili, stalo sa, no ani potom sme nemali zlú reakciu, nenechali sme sa vyviesť z miery. Stále sme išli za svojím cieľom a nechýbalo veľa na to, aby sme aj my mali šancu vyhrať. Vyhrala však Prievidza, k čomu jej aj gratulujem. Z našej strany tam bolo samozrejme aj veľa chýb, ale na druhej strane, vyzreli sme ako tím a musíme pokračovať."

Cory Reeves, hráč Rytierov: "Myslím si, že sme mohli hrať lepšie v obrane. Som hrdý na mojich spoluhráčov, bojovali sme tvrdo, ale na konci to nestačilo. Prvý polčas bol z našej strany skvelý, mohli sme však premeniť viac striel, či trestných hodov, možno by to dopadlo inak."


Foto: Ladislav Szibilla