Logo

VÍŤAZNÝ VSTUP DO SEZÓNY! (BC Prievidza - BKM Lučenec 78:58)

23.9.2023 9:16
PDBASKET

Zvládli sme úvodný zápas sezóny 2023/24 a víťazne sme vstúpili do nového ročníka Niké SBL. V tomto článku si môžete prečítať pozápasové hodnotenia zástupcov oboch tímov.

Niké SBL 2023/2024 – 1. kolo základnej časti: BC Prievidza – BKM Lučenec 78:58 (30:3, 22:11, 10:25, 16:19)

Prievidza: Crouch 16, Milner 14, Rhodes 10, Bolek 7, Radovič 4 (Lukáč 13, Dillon 12, Teličák 2, Hričo, Kincel, Krčmárik a Chlupis 0)

Lučenec: Siládi 16, V. Kneževič 15, Sherfield a Zorvan po 7, Sapiega 3 (Rákai 6, Givance 4, Ištok 0)

TH: 8/5 – 10/7, Fauly: 14 - 14, Trojky: 11 - 7, Rozhodovali: Tomašovič, Šarišský, Fanfara

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "V prvom rade by som chcel pogratulovať mojim zverencom k famóznemu výkonu, najmä v prvom polčase. S tou hrou z prvého polčasu sa chceme prezentovať celú sezónu. S druhým polčasom som už nebol spokojný, ale rozumiem, že keď vyhrávate skoro o štyridsať bodov, tak sa chalani trošku uvoľnia, no musíme si na to dávať pozor, lebo to nie je dobrý signál do budúcna, keďže nejaký silnejší tím by nás kvôli tomu mohol potrestať. A chcel by som poďakovať fanúšikom za skvelú atmosféru, tento tím je plný super chlapcov s veľkou energiou a my musíme iba takto makať zápas od zápasu."

Lukas Milner, hráč Prievidze: "Musíme proste hrať celých štyridsať minút, to je v podstate všetko. Na začiatku sme hrali veľmi dobre a musíme takto hrať počas celého zápasu. Ako tím sme si to v prvom polčase užívali, a čo bolo hlavné, tešili sme sa jeden z druhého."

Tibor Jány, tréner Lučenca: "Nemyslím si, že by nám chýbalo sebavedomie, ale súperov tlak bol taký deptajúci, že sme na to nedokázali zareagovať. Samozrejme, potom sa hrá nejaký guláš, z toho gulášu prichádzajú chyby, nedorozumenia, tie sa aj prejavili na našej hre. Domáci v tom období vlastne skórovali zo všetkých pozícií, na ktoré sa pripravili, teda tam hrali najlepší basketbal, aký hrali v tomto zápase. Malo sa stať to, čo sa stalo v druhom polčase, že sme vyrovnali hru a myslím, že sme potom boli vyrovnaným súperom, no tá prvá štvrtina bola skľučujúca."

Ján Zorvan, hráč Lučenca: "Úvod nám totálne nevyšiel, hrali sme príliš nesebavedomo a súper to využil. Chytil sa rýchlymi trojkami, mali rýchly náskok a celý prvý polčas tak dominovali, prehrali sme o štyridsať bodov. V druhom polčase sme sa snažili nejako vztýčiť hlavu, nejako sa nabudiť do ďalšieho zápasu, hoci bolo viac-menej rozhodnuté, ale bojovali sme. Musíme nadviazať na druhý polčas."

Zdroj: Basketliga.sk