Logo

Preview: BC Komárno - BC Prievidza

3.12.2022 13:59
PDBASKET

Niké SBL pokračuje v rýchlom slede a 11. kolo odohráme na palubovke mužstva BC Komárno, a to už o 16:00. Prvý vzájomný zápas v tomto ročníku sme doma vyhrali (65:56), no hlavný tréner BC Prievidza Krunoslav Krajnovič upozorňuje, že nás čaká úplne odlišné stretnutie.

V tíme Komárna nastali hráčske zmeny a hoci to možno neodzrkadľuje ligová bilancia súpera, Komárno má v Alpsko-Jadranskom pohári skóre 4:0 a už istú účasť vo vyraďovacích bojoch.

"Nemôžeme sa pozerať na to, aké má zatiaľ Komárno výsledky v lige, lebo oni hrajú veľmi dobrý, rýchly a agresívny basketbal. Vidno to aj v Alpsko-jadranskom pohári, kde už teraz postúpili s bilanciou 4-0 ďalej, takže vôbec nemôžeme pozerať na ich ligovú formu. Je veľmi ťažké hrať dve súťaže a v oboch byť top. Bude to diametrálne odlišný zápas ako ten u nás doma. Jednak majú dvoch nových hráčov, ktorí vtedy proti nám nehrali, Markoviča a Vicentiča, takže nás očakáva veľmi ťažký zápas, lebo Komárno má stále aj túto sezónu veľmi silné družstvo. Na druhej strane, my zrejme nastúpime v dosť zúženej rotácii kvôli zraneniam, ktoré máme, jedno pribudlo aj v poslednom zápase, štart ďalšieho hráča je tak otázny. My sa ale pokúsime urobiť čo najlepší možný výsledok a samozrejme urobiť všetko pre to, aby sme vyhrali zápas," uviedol Krajnovič.

Ani tentokrát duel neodohráme v plnej sile. Do stretnutia nezasiahne zranený Djukan Djukanovič a ďalším zraneným hráčom, o ktorom hovoril tréner Krajnovič, je Stevan Gligorijevič. Ani on kvôli zraneniu nebude k dispozícii. Radoslav Teličák zas hrá zápas v družstve juniorov MBA Prievidza.


11. kolo Niké SBL 2022/2023 (sobota 3.12. o 16:00, Komárno): BC Komárno - BC Prievidza