Logo

NA ROZOHRÁVKU PRICHÁDZA ROMEO CROUCH

28.8.2023 8:00
PDBASKET

Novou posilou BC Prievidza je čoskoro 25-ročný americký rozohrávač Romero Crouch, ktorý zaujme uvoľnené miesto na našej súpiske. 

Crouch patril počas univerzitnej kariéry k lídrom svojho tímu v NCAA II a už má za sebou prvú sezónu v Európe, ktorú strávil v Španielsku. V tamojšej druhej najvyššej súťaži obliekal dres Ovieda, kde si priemerne pripísal 11.8 bodu, 3 doskoky, 2.5 asistencie a 1.3 zisku na zápas.

Prinášame vám aj vyjadrenie športového riaditeľa BC Matthiasa Haufera, ktorý bol minulý týždeň optimistický ohľadom nájdenia náhrady napriek pokročilému dátumu a jeho predpoklady sa naplnili. Podpis kontraktu sme dokázali sfinalizovať v priebehu niekoľkých hodín.

"Samozrejme, v tomto období je už situácia na trhu výzvou, ale niekedy sa vám vďaka okolnostiam podarí práve v tejto fáze podpísať hráča, ktorý bol ešte pred dvomi mesiacmi mimo vášho dosahu. S Romeom sa nám presne toto podarilo.

Je to mladý hráč s veľkým potenciálom ako ďalší hráči v našom tíme, no on to už ukázal aj vo veľmi dobrej európskej súťaži, LEB Gold, čo je 2. najvyššia liga v Španielsku. To vôbec nie je jednoduché prostredie pre nováčikov z USA, ale Romeo si s tým poradil skutočne dobre a bol vidieť v zápasoch proti veľkým značkám ako Estudiantes Madrid alebo Burgos. Sme veľmi radi, že prichádza do Prievidze," uviedol Haufer.

Romeo sa v nasledujúcich dňoch pridá k nášmu tímu. Na drese bude nosiť číslo 11.

Highlighty našej novej posily zo sezóny v Španielsku: