Logo

MÁME PRVÝ SEMIFINÁLOVÝ BOD

5.5.2024 13:09
PDBASKET

V sobotu sme na domácej palubovke zdolali Spišských Rytierov a znížili sme stav série na 1:2. Máme tak prvý semifinálový bod a naďalej bojujeme o vytúžené finále.

Semifinále sa v utorok vráti na východ na Slovenska, kde si budeme chcieť vynútiť rozhodujúci piaty zápas, ktorý by sa odohral vo štvrtok v Prievidzi. Najskôr ale budeme musieť aj u súpera nadviazať na včerajší bojovný výkon a vyrovnať semifinálovú sériu.

Niké SBL 2023/2024 – 3. zápas semifinále play off: BC Prievidza – Spišskí Rytieri 102:89 (21:30, 31:21, 32:17, 18:21) /stav série – 1:2/

Prievidza: Jackson 31, Rhodes 25, Taylor 17, Milner 10, Kincel 4 (Belikov 15, Bolek, Hričo, Chlupis, Krčmárik, Lukáč a Teličák 0)

Rytieri: Harris 18, Lopez 11, Fusek 10, Pipkins 8, Mrviš 4 (Juríček 17, Antoni 11, Reeves 10, Hlivák 0)

TH: 18/13 – 25/18, Fauly: 25 - 19, Trojky: 15 – 9, Rozhodovali: Ženiš, Šarišský, Ribakovs

Povedali po zápase:

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Gratulujem nášmu tímu k víťazstvu, ďakujem fanúšikom za skvelú atmosféru. My sme svoju úlohu splnili, doma sme vyhrali a teraz ideme dať všetko do zápasu v Spišskej. Verím, že tam vyhráme, vrátime sa štvrtok sem a vybojujeme si finále. Spravíme pre to všetko."

C.J. Jackson, hráč Prievidze: "Atmosféra v hale bola úžasná. Máme najlepších fanúšikov v lige, veľmi nám teraz pomohli po tých posledných zápasoch, v ktorými sme neuspeli. Energia v hale bola skutočne veľmi dobrá."

Teo Hojč, tréner Rytierov: "Po prvej štvrtine sme začali robiť veci, ktoré nie sú tým, čo chceme robiť, potom nie sme úspešní. Strácali sme kontrolu nad vecami, čo musíme kontrolovať a z tých chýb bolo potom ťažšie hrať. Prievidza mala výborný strelecký deň, dala nám 15 trojok a keď súper hádže takto za 3 body, tak to sa potom veľmi ťažko hrá. Gratulujem Prievidzi k výhre, boli lepší. Musíme sa pozrieť na niektoré veci a pripraviť sa na ďalší zápas. Ohľadom Michaela Fuseka ešte neviem, len teraz za ním pôjdem do šatne. Nešťastne si zranil rameno, verím, že to nebude niečo vážne, ale nevyzeralo to najlepšie."

Wesley Harris, hráč Rytierov: "Oba tímy hrali tvrdo. My jednoducho musíme bojovať ďalej."


Zdroj: basketliga.sk

Foto: Vladimír Králik