Logo

Ján Zorvan: Cítim, že v Prievidzi napredujem

4.11.2017 11:36
PDBASKET

Jedným z mladých hráčov Prievidze, ktorý dostáva v Slovenskej basketbalovej lige i Alpsko-Jadranskom pohári takmer pravidelne priestor na palubovke, je Ján Zorvan. Dvadsaťjedenročný pivot nastúpil dosiaľ v siedmich zápasoch BC. Najviac času na palubovke strávil v stretnutí v Slovinsku, keď proti Lašku odohral 24 minút. Viac ako desať minút na palubovke bojoval aj v súbojoch SBL proti Svitu, Žiline a Spišskej Novej Vsi. Nádejnému dvesto centimetrov vysokému podkošovému hráčovi, ktorý prišiel do Prievidze z Lučenca, sme položili niekoľko otázok.

Ján, poďme k poslednému zápasu BC. Napriek zmazaniu dvojciferného vedenia sme podľahli domácim Leviciam najtesnejším možným rozdielom 89:90. Ako hodnotíš náš výkon v tomto zápase?

Bol to vyrovnaný súboj, v ktorom sme ale spravili dosť chýb, či už v obrane alebo útoku. Aj napriek tomu sme dokázali so súperom udržať krok až do záveru stretnutia, v ktorom nás niekoľko sekúnd pred koncom „pochovala“ ťažká premenená strela.

Po ôsmich kolách nám v tabuľke Slovenskej basketbalovej ligy patrí priebežné piate miesto s vyrovnanou bilanciou štyri výhry a štyri prehry. Ako si spokojný s naším postavením v tabuľke a výkonmi celkovo?

Niekoľko zápasov nám, bohužiaľ, nevyšlo. Zranenia nás brzdili hlavne pri tréningoch, čo sa následne odzrkadľovalo aj v súťažných stretnutiach. Veríme, že už v najbližšom období sa naša hra zlepší, a to hlavne v obrane a doskokoch.

Najbližšie privítame na domácej palubovke Niké arény nepríjemnú bratislavskú Karlovku. Čo od tohto zápasu očakávaš a aká je cesta k víťazstvu?

Karlovka je nevyspytateľný súper, ktorého netreba podceňovať, čo ukázala aj v poslednom zápase, v ktorom vyhrala o 20 bodov. Ak chceme byť úspešní, budeme musieť bojovať v obrane, na doskokoch a hrať kolektívny basketbal.


Zápas s Karlovkou sa pre futsalovú kvalifikáciu o postup na olympijské hry mládeže hrá v  netradičnom čase - v nedeľu o 17. hodine...  

Áno, v nedeľu hráme v tejto sezóne po prvýkrát. Verím, že napriek netradičnému termínu prídu naši fanúšikovia vo veľkom počte a spoločne si pripíšeme ďalšie domáce víťazstvo. Čaká nás náročný zápas, v ktorom budeme potrebovať podporu z tribún.

Prejdime aj k tvojej osobe. Športový riaditeľ BC Marko Batina pred sezónou avizoval, že ťa budú čakať ťažké, nielen kolektívne ale aj individuálne tréningy, ktoré by mali viesť k čo najlepšiemu rozvoju tvojich basketbalových schopností. Ako vnímaš tento proces a svoj doterajší progres?

Tréningový proces vnímam pozitívne. Máme naozaj dobrého trénera, ktorý ma už teraz dosť naučil. Takže určite cítim, že napredujem.

Vedúci mužstva BC Filip, ťa vo svojom blogu Troskova troška prirovnal k tete, ktorá vždy keď príde do čakárne,  uvoľní atmosféru a každého rozosmeje. Súhlasíš s týmto prirovnaním?

Slovo teta je celkom trefné. Myslím si, že keď je to možné, treba mať čo najlepšiu náladu a rozveseliť okolie.