Logo

Chráňme si náš basketbalový domov

14.9.2023 12:00
PDBASKET

Pondelkový zápas bol pre nás ozajstným basketbalovým sviatkom. Samozrejme, veľmi nás tešilo už to, že sme po takmer polroku odohrali prvý domáci zápas a konečne sme vám mohli predstaviť tím BC Prievidza pre sezónu 2023/24. 

Ale, ako istotne viete, tým hlavným dôvodom bolo slávnostné otvorenie novej palubovky. Na palubovku sme sa veľmi tešili a sme vďační, že vďaka podpore mesta Prievidza a Fondu na podporu športu sa podarilo túto výmenu zrealizovať.

Už celé týždne sme odrátavali dni, kedy sa budeme môcť konečne vrátiť do športovej haly, vstúpiť na novú palubovku a budeme môcť plnohodnotne trénovať. Zápasový krst tiež dopadol výborne a v dramatickom stretnutí sme porazili Ostravu. Po víťaznom zápase nasledovala už tradičná ďakovačka s našimi skvelými fanúšikmi.

Na druhej strane, pozitívne zmeny v hale priniesli aj niekoľko obmedzení, a to nielen pre nás, ale tiež pre návštevníkov zápasov a hlavne deti. Po skončení stretnutí bolo zvykom, že deti prišli za hráčmi a víťazstvo s nimi oslávili priamo na palubovke, kde sa s nimi následne aj fotili a prípadne si pýtali autogramy.

Aj preto nás veľmi mrzí, že sme tentoraz po zápase podľa aktuálnych inštrukcií nemohli pustiť našich najmenších fanúšikov na palubovku. Bolo to ľúto nám v klube a verte, aj samotných pracovníkov bezpečnostnej služby to mrzelo. Vážime si vašu podporu a snažíme sa, aby ste si z haly odnášali krásne zážitky.

Chceme sa teda ospravedlniť najmä vám, deťom, našim najmladším fanúšikom a na najbližšom domácom zápase bude mať pre vás vedenie klubu pripravenú sladkú odmenu. A do budúcnosti bude platiť, že na palubovku môžu vstúpiť po zápase deti, avšak iba po vyzutí topánok, čiže "naboso".

Vieme, že to nie je ideálne, no momentálne musíme rešpektovať tieto inštrukcie, ktoré majú svoje opodstatnenie. Všetci chceme, aby bola životnosť palubovky čo najdlhšia a nedošlo k jej poškodeniu. Na topánkach sa totiž zachytáva nečistota ako napr. kamienky, ktoré môžu veľmi rýchlo poškriabať palubovku.

Uvedomujeme si, čo všetko stojí za dokončenou výmenou palubovky a teraz nemyslíme "len" finančné zdroje. Vieme, koľko úsilia stál tento krok nielen náš klub, ale tiež ľudí v rámci mesta a veľmi sa z tejto výmeny tešíme.

S novinkami však neraz prichádzajú aj isté obmedzenie a veríme, že ak ich budeme spoločne rešpektovať, všetkým nám to pomôže a palubovku sa nám podarí udržať v čo najlepšom stave. Ďakujeme za vaše pochopenie.