Tento týždeň sme absolvovali otvorený tréning, počas ktorého sa náš tím predstavil fanúšikom. V hale vládla skvelá atmosféra a bola to príjemná príležitosť stretnúť sa s našimi priaznivcami. „Vážim si všetkých fanúšikov, ktorí prišli a ukázali skvelú energiu,“ uviedol Naje Smith, ktorého doplnil tréner Gareth Murray: „Ďakujem veľmi pekne, že ste prišli na otvorený tréning. Snažíme sa tvrdo pracovať a trénovať, vážime si vašu podporu.“
Po tejto skvelej skúsenosti už dnes náš tím odcestoval do Česka, kde sa uskutoční turnaj PUMPA Brno Open 2025. Podujatie prinesie konfrontáciu štyroch klubov z troch krajín a bude dôležitou súčasťou našej predsezónnej prípravy.
Vo štvrtok 28. augusta nastúpime v semifinále proti Slavii Praha. Úvodný rozskok je naplánovaný na 16:00 v STAREZ Aréne Vodova (hala 1). Druhé semifinále odohrá domáce Basket Brno proti maďarskému Soproni KC.

Formát turnaja je jasný. Víťazi oboch duelov postúpia do piatkového finále, porazení si zahrajú o tretie miesto. Zápas o bronz je na programe v piatok 29. augusta o 16:00 v malej hale, finále sa odohrá o 18:30 vo veľkej hale Vodova.
Čo sa týka súperov, pre náš klub pôjde o prvú konfrontáciu so Slaviou Praha po troch rokoch. Na druhý deň nás čaká buď domáce Brno, vicemajster českej ligy a rovnako účastník kvalifikácie Európskeho pohára FIBA, alebo trojnásobný maďarský majster zo Šopronu.
Zo zápasov sa nebude vysielať žiadny priamy prenos. O výsledkoch a priebehu turnaja vás budeme priebežne informovať na našom webe a sociálnych sieťach.
